Dwa Lata na Przebudowę SOR-u: Duże Inwestycje dla Cieszyńskiego Szpitala

Dwa Lata na Przebudowę SOR-u: Duże Inwestycje dla Cieszyńskiego Szpitala

Cieszyński Szpitalny Oddział Ratunkowy Otrzymuje Fundusze na Modernizację

Cieszyński Szpitalny Oddział Ratunkowy (SOR) zdobył uznanie w konkursie zorganizowanym przez Ministerstwo Zdrowia i został uwzględniony na liście rankingowej. To dobra wiadomość dla mieszkańców regionu, ponieważ przekłada się ona na poprawę jakości opieki medycznej.

Starosta Cieszyński, Mirosław Szczurek, poinformował, że “Szpital Śląski w Cieszynie otrzymał z Funduszu Medycznego – Subfundusz Modernizacji Podmiotów Medycznych 15 000 000 zł na przebudowę i doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz pracowni diagnostycznych współpracujących z SOR. Przewidywany okres realizacji to lata 2024-2025. Serdecznie dziękuję Grzegorzowi Pudzie, Ministrowi Funduszy i Polityki Regionalnej za okazane wsparcie oraz zaangażowanie w tej sprawie” – podkreślił starosta.

Minister Grzegorz Puda również potwierdził tę informację i wyraził zadowolenie: “Mamy to. Ponad 9 mln dla Wojewódzkiego Szpitala w Bielsku-Białej i 15 mln dla Śląskiego Szpitala w Cieszynie na SOR-y. Szpitalne oddziały ratunkowe w obu placówkach dzięki otrzymanym funduszom będą zmodernizowane i doposażone. Gratuluję przyznanych środków i cieszę się z realnej poprawy ochrony zdrowia mieszkańców naszego regionu.”

“Te inwestycje przyniosą wymierne korzyści pacjentom poprzez poprawę jakości leczenia, bezpieczeństwa i komfortu. Szczególny nacisk zostanie położony na nowoczesny sprzęt diagnostyczny oraz aparaturę wspomagającą funkcje życiowe pacjentów. Fundusze zostaną również przeznaczone na sprzęt przyspieszający diagnostykę, co może znacząco skrócić czas powrotu do zdrowia i w wielu przypadkach uratować życie. To ważny krok w kierunku poprawy opieki zdrowotnej w regionie – podsumowała konkurs minister zdrowia, Katarzyna Sójka.

Zagłosuj!

7 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 1

Fajne: 1

Procent fajnych głosów: 100.000000%

Słabe: 0

Procent słabych głosów: 0.000000%

Dodaj komentarz