Cztery pory roku w Tatrach

Post zbiorowy
1 wpisy

Galeria Zmienna Szpitala Śląskiego w Cieszynie niezmiennie zaprasza do obejrzenia kolejnych wystaw. Tym razem przedstawiamy fotografie Leszka Danelczyka. Cztery pory roku w Tatrach, najpiękniejszych górach Europy Środkowej. Górskie krajobrazy w zapierających dech ujęciach.

L.Danelczyk ukazał ich triumfujące piękno, ale także grozę i tajemnicę. Uchwycił różnorodność: majestatyczne szczyty, skaliste granie, turnie o poszarpanych kształtach, spokojne doliny, stawy, w których przegląda się niebo, rośliny i zwierzęta – te unikatowe i te dobrze znane Tatry dzikie i nieokiełznane, a jednocześnie bliskie, fotografowane sercem. – Tam, w górze jeden nieostrożny krok może poruszyć lawinę, otworzyć przepaść. Intensywność przeżywania tak trudnych dróg szybko staje się niebezpiecznym uzależnieniem – mówi autor zdjęć – Każde zejście na ziemię prowokuje tęsknotę i chęć powrotu. Więc nowa wspinaczka, nowy trud, pokora i samoświadomość. Swojej siły? Swojej słabości? Piękna, którego nie da się opisać, ale można spróbować zatrzymać go w kadrze, wykraść kawałek i znieść na dół, pokazać niedowiarkom. Ono i tak zostanie nienaruszone i wieczne – podsumowuje L.Danelczyk i życzy wszystkim chodzącym po górach tyle samo udanych zejść co wyjść. Autor zdjęć jest obecnie nauczycielem informatyki w Szkole im. W.Szybińskiego w Cieszynie.

Zagłosuj!

5 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 7

Fajne: 3

Procent fajnych głosów: 42.857143%

Słabe: 4

Procent słabych głosów: 57.142857%

Ten wpis został dodany przez jednego z czytelników lub redakcję. U nas każdy może dodać coś od siebie:) Dodaj swój własny wpis!

REKLAMA

REKLAMA

Dodaj komentarz