Czas Sercem Malowany

Czas Sercem Malowany

W wtorek 14 maja 2019 r. o godzinie 17.00 w Galerii Domu Narodowego odbył się wernisaż Stefanii Bojdy “Czas sercem malowany”

Stefania Bojda urodziła się w 1938 roku. Mieszka, pracuje i tworzy w Cieszynie. Studia artystyczne ukończyła na UŚ w Katowicach – filia w Cieszynie. Uprawia malarstwo sztalugowe na jedwabiu oraz pastel. Od lat zajmuje się ilustracją książkową. Najważniejszą tematyką jej twórczości jest malarstwo symboliczne, w którym dominuje kobieta, przyroda i kwiaty. Łącząc te elementy wplata w kompozycję obrazu symbole czasu i przemijania.

W malarstwie Stefani  przewijają się postaci młode ze starymi, wplecione tarcze zegarów, żywiołów. Obrazy emanują ciepłą gamą kolorystyczną i pozytywną energią. Prace te pobudzają odbiorcę do refleksji nad upływającym życiem i ciągle odradzającą się przyrodą.

Autorka wydała tomiki malarstwa wzbogacone wierszami naszych rodzimych poetów: „Tobie dedykuję”, „Na strunach życia”, „Barwy i słowa”, „Kwiaty dla Ciebie”, „Serce przyrody”, „Zatrzymać marzenia”, „Piórkiem i pędzlem przez poezję Kazimierza J. Węgrzyna”.

Od wielu lat swoje malarstwo wykorzystuje także do różnych akcji charytatywnych.

Wystawę prac artystki będzie można podziwiać w Miejskiej Galerii Sztuki 12 do 3 czerwca.

Więcej o wydarzeniu:
https://www.facebook.com/events/2142349739320814/

Zagłosuj!

6 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 2

Fajne: 1

Procent fajnych głosów: 50.000000%

Słabe: 1

Procent słabych głosów: 50.000000%

Dodaj komentarz