Jaskinia Malinowska w Wiśle będzie już wkrótce dostępna dla turystów!

Jaskinia Malinowska w Wiśle będzie już wkrótce dostępna dla turystów!

Szykuje się otwarcie nowej atrakcji dla wszystkich grotołazów-amatorów oraz miłośników górskich spacerów po terenach Wisły. Już niedługo udostępniona dla turystów zostanie Jaskinia Malinowska.

Uroczyste otwarcie jaskini zaplanowano na sobotę 8 czerwca.

Jaskinia Malinowska jest położona tuż przy czerwonym szlaku na wysokości 1075 m npm. w okolicy Malinowej Skały. Jest ona pomnikiem przyrody nieożywionej leżącym na terenach lasów w Wiśle.

Według przeprowadzonych pomiarów jaskinia ma 249,5 m długości korytarzy i głębokość 23,20 m.

Lokalizacja Jaskini Malinowskiej:

Jaskinia należy do grupy jaskiń szczelinowych i powstała w procesie przemieszczenia grawitacyjnego mas skalnych w warstwie piaskowców godulskich. Dość wąskie szczeliny o prostym przebiegu połączone na różnych wysokościach krętymi ciasnymi korytarzami z niewielkimi rozszerzeniami stanowiącymi małe komory.

Prace przygotowawcze już trwają! Obecnie montowane są stalowe  drabiny i pochwyty umożliwiające zejście do głównego korytarza, aby była możliwość dostępu do całej jaskini. – dzięki współpracy miasta Wisła, nadleśnictwa Wisła oraz Klubu Alpinistycznego przy Beskidzkiej Grupie GOPR.

Miejsce wokół jaskini zostanie uporządkowane oraz postawione zostaną oznakowania tak aby każdy turysta spacerujący czerwonym szlakiem mógł bez problemu trafić w to miejsce.

Jaskinia Malinowska w Wiśle będzie już wkrótce dostępna dla turystów!

Wystarczy posiadać latarkę “czołówkę” i już będzie można bezpłatnie i samodzielnie zwiedzać oraz badać wnętrza jaskini. Będzie to pierwsza tak łatwo dostępna jaskinia w Beskidach! Uroczyste otwarcie zaplanowane jest na 8 czerwca.

Źródło:
http://wisla.pl/turysta

Zagłosuj!

10 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 6

Fajne: 5

Procent fajnych głosów: 83.333333%

Słabe: 1

Procent słabych głosów: 16.666667%

Dodaj komentarz