Cieszyniok liderem rajdu WRC!

Cieszyniok liderem rajdu WRC!

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak świetnie rozpoczęli start w Rajdzie Turcji, który stanowi jedenastą rundę WRC. Podobnie jak w roku ubiegłym załoga Lotos Rally Team wygrała miejską próbę po ulicach Marmaris i lideruje w kategorii WRC2.

– Debiutuję w tym samochodzie na nawierzchni asfaltowej. Było fajnie! To krótki odcinek, wśród tłumnie zgromadzonych kibiców. Cieszę się, że tu jesteśmy. Przed nami bardzo długi i wymagający rajd. To dopiero jego początek – mówił na mecie jadący Skodą Fabią R5 Kajto.

Drugi czas należał do włoskiego duetu Andolfi/Inglesi (+0,8 s, Skoda Fabia R5), na trzecim miejscu uplasowali się Turcy, Bostanci i Vatansever (+3,3 s, Ford Fiesta R5).

Polska załoga prowadziła w swojej kategorii w Rajdzie Turcji 2019 już od pierwszego oesu. Siedem wygranych prób w klasyfikacji WRC2, pomimo problemów z samochodem na ostatnich dwóch odcinkach specjalnych, okazało się być wystarczające. Jest to pierwsza wygrana polskiej załogi w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata od Rajdu Korsyki 2019, gdzie triumfowali Łukasz Pieniążek i Kamil Heller.

Jest to czwarte podium w WRC2 dla polskiej załogi w pięciu startach w tym sezonie Rajdowych Mistrzostw Świata. Wcześniej zajęli oni trzecie miejsce w Rajdzie Korsyki, drugie w Rajdzie Sardynii i znów trzecie w Rajdzie Niemiec.

Do zakończenia sezonu pozostały nam trzy rajdy: Rajd Wielkiej Brytanii, Rajd Katalonii i Rajd Australii. To właśnie na trasach tych rajdów poznamy Rajdowego Mistrza Świata 2019 w kategorii WRC2!

Przypomnijmy, Kajetan Kajetanowicz urodzony 5 marca 1979 r. w Cieszynie. Zamieszkały w Ustroniu, co nie zmienia faktu jego związania z regionem jakim jest Śląsk Cieszyński.

Zagłosuj!

7 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 3

Fajne: 2

Procent fajnych głosów: 66.666667%

Słabe: 1

Procent słabych głosów: 33.333333%

Dodaj komentarz