Cieszyniacy na marszu niepodległości

Cieszyniacy na marszu niepodległości

W dniu 11.11.2019 grupa patriotów z Naszej Ziemi wybrała się na Obchody 101 Rocznicy Niepodległości do Warszawy. Grupa 57 osób organizowała się na stronie FB Marsz-Niepodległości-Cieszyn-Warszawa-2019 oraz na Messengerze.

Jak relacjonuje jeden z organizatorów wyjazdu: Wyjechaliśmy o godzinie 4:00 z Cieszyna przez Ustroń, Skoczów i Żory do Warszawy.W Warszawie pojawiliśmy się około godziny 11:00 i każdy miał czas dla siebie. Można było zobaczyć Uroczystą Odprawę Warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

W godzinach 13-14 odbył się przemarsz żołnierzy przez ulice: Królewska, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Al. Jerozolimskie aż pod Muzeum Wojska Polskiego. O godzinie 13:00 wystartował Festiwal Niepodległa. O 14 wzięliśmy udział w Marsz Niepodległości poprzedzonym wspólnym RÓZAŃCEM. Marsz rozpoczął się od Ronda Dmowskiego, a zakończył na Stadionie Narodowym koncertem artystów patriotycznych.

Tegoroczny Marsz szedł pod hasłem ,, Miej w Opiece Naród Cały ” Do domów wróciliśmy około godziny 3:00 nad ranem ,wszyscy bardzo zmęczeni, ale jednocześnie podekscytowani i usatysfakcjonowani pobytem w Warszawie.

Gorące podziękowania dla wszystkich uczestników wyjazdu za wspaniałą postawę patriotycznych i za godne reprezentowanie Naszego Regionu, a także dla wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili sie do powodzenia tego wyjazdu.

Fot. i tekst: Rafał Kabiesz

Zagłosuj!

23 punkty
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 27

Fajne: 22

Procent fajnych głosów: 81.481481%

Słabe: 5

Procent słabych głosów: 18.518519%

Dodaj komentarz