[Cieszyn] Zobacz jak będzie wyglądać Stara Drukarnia po metamorfozie!

Są już pierwsze wizualizacje, jak po przebudowie wyglądać ma Stara Drukarnia nieopodal amfiteatru i liceum Osuchowskiego w Cieszynie. Przypomnijmy: w wyniku przetargu, w kwietniu 2019 roku nieruchomość znalazła nowego nabywcę. Inwestor ma w planach adaptację obiektu i przekształcenie go w elegancki apartamentowiec z garażami oraz powierzchnią usługowo-biurową.

Wg wstępnych zapowiedzi inwestora na terenie obiektu szykują się duże zmiany. Zamierza on stworzyć kameralny kompleks mieszkaniowo-usługowy. W planach, oprócz apartamentów z garażami jest przestrzeń biurowa (coworking), gabinety lekarskie oraz małe bistro. Podobno, większość mieszkań już została zarezerwowana przez przyszłych nabywców!

Zobacz wizualizację:

Wizualizacja budynku drukarni po przebudowie
Fot. Apartamenty Stara Drukarnia 
Wizualizacja części z apartamentami
Fot. Apartamenty Stara Drukarnia 
Wizualizacja części biurowej (obecny łącznik)
Fot. Apartamenty Stara Drukarnia 

Niegdyś pod tym adresem miała swoją siedzibę nieczynna już Cieszyńska Drukarnia Wydawnicza – przedsiębiorstwo, które po wojnie kontynuowało bogatą tradycję cieszyńskiego drukarstwa. Zostało one uruchomione na bazie przedwojennej drukarni „Dziedzictwa bł. Jana Sarkandra”. Niestety nie przetrwało licznie powstającej w warunkach wolnej gospodarki konkurencji i w 2010 roku zapadła decyzja o rozpoczęciu procesu likwidacji spółki. W kwietniu 2019 roku budynek drukarni znalazł nowego właściciela.

Czytaj również: Wielkie plany w Cieszyńskiej drukarni

Czytaj więcej: Wielkie plany w Cieszyńskiej drukarni

Źródło:

Zagłosuj!

6 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 14

Fajne: 7

Procent fajnych głosów: 50.000000%

Słabe: 7

Procent słabych głosów: 50.000000%

REKLAMA

REKLAMA

Dodaj komentarz