Cieszyn: Wystawa zachęcająca do refleksji nad ekosystemem leśnym

Cieszyn: Wystawa zachęcająca do refleksji nad ekosystemem leśnym

W Parku Pokoju zagościła wędrowna wystawa 'Drugie życie drzew’

Ekspozycja ta zachęca do refleksji nad rolą starych, obumierających drzew w funkcjonowaniu ekosystemu leśnego. Drzewo, które przestało już rosnąć, staje się domem i źródłem pożywienia dla wielu organizmów, w tym roślin, grzybów, bezkręgowców i kręgowców.

Życie w obumierających drzewach

Choć życie w tych drzewach jest ciche i ukryte, to ma ogromne znaczenie dla całego lasu. Wystawa, przygotowana przez Inicjatywę Las Wokół Miast, ma na celu zwrócenie uwagi na to piękno oraz znaczenie dojrzałego lasu. Można ją oglądać do 28 maja.

Pełna treść komunikatu dostępna jest na stronie internetowej podanej jako źródło.

źródło: cieszyn.pl

Cieszyn: Wystawa zachęcająca do refleksji nad ekosystemem leśnym REKLAMA

Zagłosuj!

27 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 0

Fajne: 0

Procent fajnych głosów: 0.000000%

Słabe: 0

Procent słabych głosów: 0.000000%

Dołącz do naszego kanału nadawczego, by nie przegapić kolejnych informacji z naszego regionu!

REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA