Miasto Cieszyn po raz trzeci z rzędu przystępuje do 'Pucharu Rowerowej Stolicy Polski’
W roku 2026, Cieszyn weźmie udział w ósmej edycji ogólnopolskiego projektu, którego celem jest promowanie aktywności rowerowej oraz aktywizacja lokalnej społeczności. Projekt realizowany przez Miasto Bydgoszcz, stawia na rowerowe zmagania, w których mieszkańcy będą mogli uczestniczyć przy pomocy aplikacji mobilnej 'Aktywne Miasta’.
Terminy treningów i rywalizacji
Trening w ramach 'Rowerowej Stolicy Polski’ rozpocznie się 21 marca 2026 roku i potrwa aż do 21 maja 2026 roku. To idealna okazja na rozgrzewkę przed właściwą rywalizacją, która odbędzie się przez cały czerwiec. Uczestnicy będą mieli za zadanie przejechać jak największą liczbę kilometrów na rowerze, reprezentując swoje gminy.
Jak wziąć udział?
Aby dołączyć do zabawy, należy pobrać aplikację 'Aktywne Miasta’ na telefon i zarejestrować się. W aplikacji trzeba wybrać zakładkę 'Rywalizacje’, a następnie zarejestrować się w grupie 'RSP 2026 dla Gmin’ zarówno na trening, jak i na rywalizację. Mieszkańcy mogą dołączać do istniejących grup lub stworzyć własną. Osoby, które nie chcą przynależeć do żadnej grupy, mogą wybrać kategorię 'ogólny’.
Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej aktywne.miasta.pl.
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Pełna treść komunikatu dostępna jest na stronie internetowej podanej jako źródło.
Źródło: https://www.cieszyn.pl/aktualnosci/8998/rowerowa-stolica-polski-2026-trening
Dołącz do naszego kanału nadawczego, by nie przegapić kolejnych informacji z naszego regionu!




