Już 17 grudnia br. w regionie odbędą się istotne ćwiczenia z zakresu ochrony ludności i obrony cywilnej.
W zgodzie z art. 53 Ustawy z dnia 5 grudnia 2024 r. o ochronie ludności i obronie cywilnej (Dz. U 2024 r., poz. 1907), celem tych ćwiczeń będzie ocena gotowości organów oraz podmiotów odpowiedzialnych za ochronę ludności do wdrożenia działań w sytuacjach kryzysowych.
Forma i uczestnicy ćwiczeń
Ćwiczenia przyjmą formę gry decyzyjnej, w której wezmą udział pracownicy wytypowanych wydziałów oraz miejskich jednostek organizacyjnych. Takie podejście pozwoli na realistyczne symulacje i lepsze przygotowanie na ewentualne zagrożenia.
Pełna treść komunikatu dostępna jest na stronie internetowej podanej jako źródło.
Źródło: https://www.cieszyn.pl/aktualnosci/8867/cwiczenia-z-zakresu-olioc
Dołącz do naszego kanału nadawczego, by nie przegapić kolejnych informacji z naszego regionu!




