Cieszyn: Przed rozpoczęciem świadczenia usług hotelarskich zgłoś swój obiekt do prowadzonej w gminie ewidencji!

Planujesz świadczyć usługi hotelarskie lub chcesz prowadzić gospodarstwo agroturystyczne? Wynajmujesz dom, mieszkanie lub pokój? Zgłoś swój obiekt do prowadzonej w gminie ewidencji innych obiektów, w których są świadczone usługi hotelarskie. Ewidencję prowadzi Burmistrz Miasta Cieszyna.

Co to są usługi hotelarskie
Usługi hotelarskie to krótkotrwałe, ogólnie dostępne wynajmowanie domów, mieszkań, pokoi, miejsc noclegowych, a także miejsc na ustawienie namiotów lub przyczep samochodowych oraz świadczenie, w obrębie obiektu, usług z tym związanych.

Jeśli obiekt w którym świadczysz nie ma nadanego przez Marszałka Województwa Śląskiego statusu hotelu, motelu, pensjonatu, kempingu (campingi), domu wycieczkowego, schroniska młodzieżowego lub pola biwakowego to masz obowiązek wpisać obiekt do ewidencji innych obiektów, w których są świadczone usługi hotelarskie.

Gdzie załatwisz sprawę?
Zgłoś swój obiekt w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miejskiego w Cieszynie (Rynek 1, parter) lub na adres e-mail: urzad@um.cieszyn.pl. Urząd od razu przyjmie twoje zgłoszenie i wpisze twój obiekt do ewidencji innych obiektów, w których są świadczone usługi hotelarskie. Jeśli chcesz dostać zaświadczenie o wpisie, to złóż wniosek. Za wydanie zaświadczenia zapłacisz opłatę skarbową 17 zł. Jeśli masz dodatkowe pytania skontaktuj się z pracownikiem Wydziału Kultury i Promocji Miasta, pok. 103, tel. 33 4794 241.

Źródło: cieszyn.pl

Zagłosuj!

7 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 1

Fajne: 1

Procent fajnych głosów: 100.000000%

Słabe: 0

Procent słabych głosów: 0.000000%

REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz