Cieszyn: Nowe zasady bonu ciepłowniczego dla mieszkańców

Cieszyn: Nowe zasady bonu ciepłowniczego dla mieszkańców

W dniu 30 września 2025 roku weszła w życie nowa ustawa dotycząca bonu ciepłowniczego.

Ustawa z dnia 12 września 2025 roku, mająca na celu ograniczenie wysokości cen energii elektrycznej, wprowadza istotne zmiany w systemie wsparcia dla mieszkańców. Zgodnie z nowymi regulacjami, kluczowym warunkiem przyznania bonu ciepłowniczego jest jednoskładnikowa cena ciepła netto w sieci, która musi przekraczać 170 zł za 1 gigadżul (GJ).

Przyczyny braku dopłat w Cieszynie

Mieszkańcy Cieszyna korzystają z ciepła dostarczanego przez miejską sieć ciepłowniczą Tauron, której cena jest niższa od granicznej wartości ustanowionej przez ustawodawcę. W związku z tym, złożenie wniosku o wypłatę bonu ciepłowniczego przez osoby, które nie spełniają wymogów dotyczących minimalnej ceny, skutkuje pozostawieniem wniosku bez rozpoznania.

*Pełna treść komunikatu dostępna jest na stronie internetowej podanej jako źródło.*

Cieszyn: Nowe zasady bonu ciepłowniczego dla mieszkańców REKLAMA

Źródło: https://www.cieszyn.pl/aktualnosci/8915/informacje-o-bonie-cieplowniczym

Zagłosuj!

27 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 0

Fajne: 0

Procent fajnych głosów: 0.000000%

Słabe: 0

Procent słabych głosów: 0.000000%

Dołącz do naszego kanału nadawczego, by nie przegapić kolejnych informacji z naszego regionu!

REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA