[Cieszyn] Nietuzinkowa wystawa sztuki rzemieślniczej

[Cieszyn] Nietuzinkowa wystawa sztuki rzemieślniczej

Stowarzyszenie “NÓW. Nowe Rzemiosło” pokazuje mało znany świat pracy rzemieślniczej.

Wystawa ROBIĆ / RZECZY pokazuje skomplikowany świat pracy rzemieślniczej. Rzemieślnik zaangażowany jest w cały proces produkcji, każdy jej etap, od koncepcji przez wytworzenie, po promocję i sprzedaż.

Rzemieślnik tworzy całym ciałem, wykorzystując potencjał swoich ruchów i zmysłów oraz relacji, w które wchodzi z różnymi materiałami i narzędziami.

Ekspozycję tworzą zaaranżowane warsztaty – tkacki, ceramiczny, kaletniczy, introligatorski, jak również stanowiska prezentujące świat drewna oraz stali.

Każdy z uczestników wystawy może spróbować swoich sił przy specjalnych przyrządach, sumulujących poszczególne czynności wykonywane w pracowniach – pracę przy krośnie, odlewanie porcelany do form czy szlifowanie noża.

Odwiedzający mogą się przekonać, ile wysiłku i pracy wymaga codzienna praca rzemieślnika. Dotknąć surowców i materiałów, za pomocą których wytwarza swoje przedmioty oraz przyjrzeć się narzędziom, które do tego wykorzystuje.

Eksponaty na wystawie pochodzą z następujących pracowni: Aanda, August Design Studio, Cottongrass, Fenek Studio, Maciej Gąsienica Giewont, In Weave, Kuźnia Skały, Kłosy, Mosko Ceramic, MK Leathers, Tartaruga i Wenska.

Zamek Cieszyn, budynek B, sala wystawowawernisaż: 19 września, godz. 17.30

Zagłosuj!

7 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 3

Fajne: 2

Procent fajnych głosów: 66.666667%

Słabe: 1

Procent słabych głosów: 33.333333%

Ten wpis został dodany przez jednego z czytelników lub redakcję. U nas każdy może dodać coś od siebie:) Dodaj swój własny wpis!