Cieszyn: MIKRODOTACJE DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH I GRUP NIEFORMALNYCH

Cieszyn: MIKRODOTACJE DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH I GRUP NIEFORMALNYCH
Cieszyn: MIKRODOTACJE DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH I GRUP NIEFORMALNYCH
image 127

Dnia 22 maja 2024r. miało miejsce inspirujące spotkanie dla cieszyńskich organizacji pozarządowych i nieformalnych grup mieszkańców Cieszyna. Wydarzenie, zorganizowane przez Burmistrza Miasta Cieszyna we współpracy z Bielskim Centrum Przedsiębiorczości w Bielsku-Białej, które jest operatorem środków, było poświęcone konkursowi grantowemu Śląskie NOWEGIO 2024-2026.
Podczas spotkania omówiono możliwości, jakie niesie ze sobą ten projekt grantowy, przeznaczony dla tzw. młodych organizacji oraz organizacji lokalnych. Środki z grantu mogą zostać wykorzystane na rozwój organizacji lub realizację inicjatyw służących lokalnej społeczności. Co istotne, również nieformalne grupy mieszkańców, składające się z co najmniej trzech pełnoletnich osób, mają szansę na uzyskanie wsparcia finansowego na swoje działania. Grupy te mogą działać samodzielnie lub pod patronatem organizacji pozarządowej. Nabór wniosków rusza już niebawem, bo 05.06.2024r. i potrwa do 28.06.2024r.

To wyjątkowe wydarzenie było doskonała okazją do nawiązania współpracy, wymiany pomysłów i uzyskania cennych informacji na temat możliwości wsparcia swoich inicjatyw dzięki funduszom Śląskie NOWEFIO 2024-2026.
(SKT)

Zrodlo:Cieszyn.pl

Zagłosuj!

6 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 0

Fajne: 0

Procent fajnych głosów: 0.000000%

Słabe: 0

Procent słabych głosów: 0.000000%

Dodaj komentarz