[Cieszyn] Ilustracje XS-XL w szpitalnej galerii

[Cieszyn] Ilustracje XS-XL w szpitalnej galerii

Galeria Zmienna Szpitala Śląskiego w Cieszynie prezentuje we wrześniu prace Anny Witkowicz, utalentowanej absolwentki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, zdobywczyni wielu cenionych nagród.  Galeria mieści się w Zespole Poradni Specjalistycznych Szpitala Śląskiego w Cieszynie, wstęp bezpłatny.

– Ilustracja głównie kojarzona jest z elementami książek, jednak ma o wiele szersze zastosowanie w dziedzinie projektowania graficznego. Jest też komponentem mniejszych jak i większych projektów, na wystawie można zobaczyć ilustracje stworzone na potrzeby plakatu, książek ale też takich projektów jak gra planszowa – mówi artystka.

Anna Witkowicz  ukończyła Instytut Sztuki Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie w 2011 roku realizując dyplom z grafiki projektowej w pracowni prof. J.Hołarda i dr Ł.Klisia oraz aneks z rysunku w pracowni prof. A.Kowalczyk-Klus. Uczestniczyła  w licznych warsztatach i konferencjach naukowych organizowanych m.in. przez Zamek Przedsiębiorczości w Cieszynie, Uniwersytet w Ostrawie, Świetlicę „Na granicy”. Zrealizowała wiele wystaw. Zdobywczyni III miejsca w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Dialog”, laureatka ogólnopolskiego konkursu „Portret anhedonii” (2014, wyróżnienie) i konkursu na najlepszą pracę dyplomową  poszukującą innowacyjnych rozwiązań (Katowice 2012, IV miejsce) oraz w konkursie na logo serwisu internetowego „e-przewodnik”. To także stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2011). Obecnie jest doktorantką w macierzystej uczelni.

Prowadzi studio grafiki i reklamy, w którym tworzy własną markę w dziedzinie projektowania graficznego. Oprócz projektowania zajmuje się rysunkiem i ilustracją książkową.

Zagłosuj!

8 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 12

Fajne: 7

Procent fajnych głosów: 58.333333%

Słabe: 5

Procent słabych głosów: 41.666667%

Ten wpis został dodany przez jednego z czytelników lub redakcję. U nas każdy może dodać coś od siebie:) Dodaj swój własny wpis!

Dodaj komentarz