Ciepłe okna do domu – co warto kupić?

artykuł sponsorowany

Ciepłe okna do domu – co warto kupić?

Ciepła stolarka okienna to mniejsze rachunki za ogrzewanie. Na co należy zwrócić szczególną uwagę przy jej wyborze?

Nie każde okno może zapewnić optymalną ochronę przed wychłodzeniem budynku. Gdy nie będzie właściwie docieplone, w takim przypadku może ono przyczyniać się do strat ciepła, a tym samym do wyższych rachunków za energię. Zatem, czym wyróżniają się ciepłe okna? Jak wybrać te najlepsze do swojego domu? Gdzie można je zamawiać? 

Czym charakteryzują się ciepłe okna?

O tym, czy okna są ciepłe, decyduje ich budowa oraz zastosowane materiały. Ciepłe okna mogą być zarówno wykonane z PCV, jak i drewna. W sprzedaży znajdziemy także dobrze izolowane okna aluminiowe oraz drewniano-aluminiowe. Nie trzeba jednak być ekspertem w dziedzinie stolarki okiennej, aby wiedzieć, jak rozpoznać, że rzeczywiście mamy do czynienia z ciepłymi oknami. Gdy potrzebne są dobre okna Bielsko Biała – https://www.artroll.pl/oferta/okna/ także ma wiele punktów, gdzie można je kupić. O czym warto wtedy pamiętać? Głównym czynnikiem, na który warto zwrócić uwagę, jest współczynnik przenikania ciepła określany jako Uw. Tutaj należy pamiętać, że im niższa wartość W(m2*K), tym okno będzie cieplejsze. 

Na izolacyjność okien wpływają głównie:

  • większa grubość profili okiennych
  • docieplenie skrzydła oraz ramy okiennej, na przykład pianką poliuretanową
  • odpowiednie uszczelki zamontowane w oknie
  • zastosowanie ciepłej ramki dystansowej pomiędzy szybą a ramą okna
  • trzy szyby tworzące pakiet szybowy
  • wypełnienie okna argonem albo kryptonem
  • naniesienie na szybę powłoki niskoemisyjnej

Okna energooszczędne i pasywne – najcieplejsze na rynku

Klienci, którzy chcą zakupić najcieplejsze okna Bielsko Biała lub też w innym mieście w Polsce, powinni zainteresować się przede wszystkim modelami oznaczonymi jako energooszczędne oraz pasywne. To właśnie taka stolarka okienna jest najcieplejsza. Podsumowując, wybór ciepłych okien nie powinien być problemem. Warto zatem pamiętać, że tylko odpowiednio izolowane okna będą w stanie zaoszczędzić energię podczas sezonu grzewczego, a tym samym także pieniądze!

Artykuł sponsorowany

Zagłosuj!

12 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 6

Fajne: 6

Procent fajnych głosów: 100.000000%

Słabe: 0

Procent słabych głosów: 0.000000%

Dodaj komentarz