Ciąg dalszy sporu na osiedlu Liburnia w Cieszynie

Ciąg dalszy sporu na osiedlu Liburnia w Cieszynie

1. “W październiku 2017 roku osiedle Liburnia w Cieszynie zatrzęsło się w posadach. Wszystko za sprawą faktu, że na ostatnim skrawku zieleni, znajdującym się na osiedlu miał powstać apartamentowiec.

Mieszkańcy osiedla zaczęli protestować, gdyż usytuowanie nowego bloku, czy też apartament owca sprawiłoby, że wiele z istniejących już mieszkań miałoby problem z dostępem światła dziennego.”

Artykuł o sporze na OX.pl: http://wiadomosci.ox.pl/wiadomosc,39958,ciag-dalszy-sporu-na-liburni.html

2. “Mieszkańcy bloków przy ulicy Szymanowskiego 1 oraz Moniuszki 6 w Cieszynie złożyli do przewodniczącej Rady Miejskiej Cieszyna Gabrieli Staszkiewicz wniosek, w którym wyrażają stanowisko sprzeciwiające się budowie nowego domu wielorodzinnego pod ich oknami. W piśmie proszą również o spotkanie i konsultację w tej sprawie z władzami miasta i radnymi.”

Artykuł z Gazety Codziennej: http://gazetacodzienna.pl/artykul/wydarzenia/mieszkancy-prosza-o-konsultacje

3. “W poniedziałek (05.02) na terenie SP2 w Cieszynie odbyło się spotkanie mieszkańców osiedla z burmistrzem miasta Ryszardem Macurą oraz przedstawicielami Rady Miejskiej. Spotkanie dotyczyło spornej budowy, która ma się rozpocząć na osiedlu. Obie strony starały się dojść do porozumienia, władze miasta obiecały poszukać kompromisu i przedstawić go w czasie kolejnego spotkania.”

Fotoreportaż ze spotkania: http://fotoreportaz.ox.pl/fotoreportaz,12530,spotkanie-w-sprawie-spornej-budowy.html

Źródło: GazetaCodzienna.pl oraz Ox.pl

Zagłosuj!

6 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 0

Fajne: 0

Procent fajnych głosów: 0.000000%

Słabe: 0

Procent słabych głosów: 0.000000%

Ten wpis został dodany przez jednego z czytelników lub redakcję. U nas każdy może dodać coś od siebie:) Dodaj swój własny wpis!

Dodaj komentarz