Chciał podpalić policjantów

Chciał podpalić policjantów

W niedzielę nad ranem cieszyńscy policjanci zostali powiadomieni o interwencji na jednym z osiedli w Cieszynie. Z treści zgłoszenia wynikało, że lokator zamknął się w piwnicy. Zaniepokojona rodzina obawiała się o jego życie.

Do zdarzenia doszło wczesnym rankiem w niedzielę, tuż przed godziną 5 rano, na jednym z osiedli naszego miasta. Zgłaszająca interwencję kobieta prosiła o pomoc policjantów. Jej syn zamknął się w piwnicy, a ona bała się o jego życie. Policjanci natychmiast podjęli interwencję. W trakcie, jak sprawdzali pomieszczenia piwniczne mężczyzna zagroził, że podpali benzynę, znajdującą się w zbiorniku motoroweru. Mężczyzna trzymał w ręce zapalniczkę, a w drugiej inny przedmiot.

Policjanci długo rozmawiali z desperatem, uspokajali go, usiłowali nakłonić do wyjścia z piwnicy. W pewnym momencie 32-latek podpalił substancję w aerozolu, którą trzymał  w drugiej ręce, a strumień ognia skierował w kierunku interweniujących policjantów. Stróże prawa zareagowali błyskawicznie i szybko obezwładnili mężczyznę.  32-latek został przekazany załodze pogotowia ratunkowego i w związku z podejrzeniem zaburzeń psychicznych trafił na obserwację do szpitala. Za zmuszanie groźbą lub przemocą funkcjonariuszy do odstąpienia od przeprowadzenia interwencji grozi nawet do trzech lat więzienia.

Zagłosuj!

7 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 1

Fajne: 1

Procent fajnych głosów: 100.000000%

Słabe: 0

Procent słabych głosów: 0.000000%

Ten wpis został dodany przez jednego z czytelników lub redakcję. U nas każdy może dodać coś od siebie:) Dodaj swój własny wpis!

Dodaj komentarz