Brąz cieszyńskich laskarzy

Brąz cieszyńskich laskarzy

Drużyna hokeja na trawie KS Cieszyn wzięła udział w trzydniowym II Międzynarodowym majowym turnieju, który odbył się 17-19.05 w czeskim Hradec Králové.Gospodarzem zawodów była miejscowa Slavia. Turniej okazał się ogromnym przedsięwzięciem. Wzięło w nim udział 37 zespołów z 7 europejskich państw – Czech, Słowacji, Węgier, Słowenii, Chorwacji,  Austrii oraz Polski, startując w trzech kategoriach wiekowych –do 10, do 12 i do 14 lat. Cieszyńska drużyna wystawiła reprezentację w dwóch pierwszych kategoriach.Młodsi zawodnicy rozegrali w trakcie turnieju sześć meczy, z których po dwa przegrali, zremisowali i wygrali, co dało im ostatecznie czwarte miejsce.Ich starsi koledzy w rozgrywanych meczach ulegli jedynie drużynie gospodarzy oraz słowackiemu zespołowi HC Šenkvice. Wygrali mecz o trzecie miejsce z drużyną z Wiednia i wyjechali z Hradec Králové z zasłużonym brązowym medalem. Złoto zdobyła drużyna HK  Šenkvice, a srebro HC Slavia Hradec Králové. Przegrane 0:1 z obydwoma zespołami z podium świadczą o bardzo dobrym poziomie naszej drużyny. Trenerzy przeciwników wybierali najlepszych zawodników w każdym zespole. W kat. U-10 w drużynie KS Cieszyn to wyróżnienie otrzymała Justyna Foldyna, a w kat. U-12 Bartosz Biały.

Turnie był fantastycznym przeżyciem dla całej drużyny i sprawdzianem wytrzymałości. Rozgrywanie meczy przez trzy kolejne dni, cały czas w pełnym słońcu, było sporym wyzwaniem dla zawodników. Tym bardziej mogą być dumni z osiągniętych wyników.

W najbliższy weekend wracają do rozgrywek w mistrzostwach Śląska, a w kolejny czeka ich następny turniej w międzynarodowej obsadzie.

Zagłosuj!

8 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 4

Fajne: 3

Procent fajnych głosów: 75.000000%

Słabe: 1

Procent słabych głosów: 25.000000%

Ten wpis został dodany przez jednego z czytelników lub redakcję. U nas każdy może dodać coś od siebie:) Dodaj swój własny wpis!

Dodaj komentarz