Borykasz się z trudnościami? Jesteś seniorem? Gorący posiłek czeka

Borykasz się z trudnościami? Jesteś seniorem? Gorący posiłek czeka

Jesień i zima to szczególnie trudny czas dla osób samotnych i w podeszłym wieku. Do niskich emerytur, kosztów leków i rosnących cen produktów spożywczych nieraz dochodzi troska o opłacenie kolejnych rachunków, w tym ogrzewania mieszkań. Fudacja „Adonai” przypomina więc o obiadach „zawieszonych” w Bistro Stacja SCI.

Okres jesienno-zimowy niesie za sobą wzrost wielu podstawowych kosztów życia. Często osoby starsze stają więc przed wyborem na co przeznaczyć pieniądze, czasami rezygnują z leków, innym razem z ciepłego posiłku czy opłacania czynszu. A ponieważ bywa, że osoby starsze nie mają śmiałości, aby prosić kogoś o pomoc, ze swoim zmartwieniem pozostają same.

Fundacja Adonai przypomina – nie możemy być obojętni na problemy innych ludzi, szczególnie, gdy w grę wchodzi samotność i starość. Pomagać można na różne sposoby. Jedną z form pomocy są tzw. obiady „zawieszone”. Dzięki wsparciu ludzi o wielkich sercach Fundacja Adonai wydaje ciepły posiłek osobom będącym w trudnej sytuacji życiowej, zachęcając do włączenia się w inicjatywę, szczególnie w tym trudnym okresie.

– To ważne, żeby nie wstydzić się korzystania z „zawieszonego” posiłku. Nikt nie będzie osoby, która skorzysta z takiego posiłku, pytał o szczegóły czy rozliczał z dochodów. Najważniejsze jest to, żeby ciepły i pożywny posiłek trafił do potrzebującego seniora. Często jest to jedyny posiłek, który ta osoba zje w ciągu dnia… – wyjaśnia Fundacja Adonai z Cieszyna, która w Bistro Stacja SCI oferuje „zawieszone” posiłki, dodając – Zachęcamy do korzystania, ale również do włączenia się w akcję i pomagania razem z nami. Wykupione obiady „zawieszone”, zostaną przekazane osobom, które potrzebują pomocy. Tak naprawdę wystarczy mała kwota, żeby umożliwić komuś zjedzenie ciepłego posiłku.

Pomoc może mieć formę wykupienia obiadów zawieszonych w postaci abonamentów. Może to być również pomoc w formie jednorazowego obiadu, na który składają się dwa dania, bądź wykupienia zupy, której koszt wynosi 5, 10, 15, 20 złotych – dowolna inna kwota, która z pewnością rozgrzeje nie tylko zziębnięte ręce, ale i serce osoby, której zostanie podarowana.

Obiady zawieszone można wykupić na stronie Fundacji Adonai lub w Bistro Stacja SCI, na ul. Hajduka 10 w Cieszynie (w budynku dworca). Można również zrobić przelew na konto Fundacji – w tytule prosimy wpisać „Obiady Zawieszone”.
Barbara Stelmach-Kubaszczyk / red. AB

Źródło: Wiadomości Ratuszowe

Zagłosuj!

8 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 2

Fajne: 2

Procent fajnych głosów: 100.000000%

Słabe: 0

Procent słabych głosów: 0.000000%

Dodaj komentarz