Balneologia – wskazania i przeciwwskazania

Post zbiorowy

Niezwykłe możliwości wód leczniczych docenili już starożytni, jednak dopiero badania przeprowadzone przez współczesnych wykazały, że minerały zawarte w wodach podziemnych mogą przenikać w głąb skóry i łagodzić dolegliwości niektórych chorób przewlekłych. O tym kiedy i przy jakich schorzeniach można przynieść ulgę chorym i wspomóc  klasyczną terapię będzie mówić specjalistka balneologii lek. Małgorzata Kowala-Kozioł. Spotkanie „Pro salute” odbędzie się 16.04 (wtorek), o godz. 16.00 w Sali konferencyjnej Paw. Diagnostyczno-Zabiegowego Szpitala Śląskiego w Cieszynie, wstęp bezpłatny.

– Mimo że balneologia to medycyna naturalna, to proponowane przez nią zabiegi są w pełni uznane i cenione przez lekarzy różnych specjalności. Trzeba także pamiętać, że – podobnie jak każde leczenie – nie można z niej korzystać na własną rękę. Konieczna jest konsultacja z lekarzem i tylko on może zalecić odpowiednią formę leczenia, tylko on może przepisać kuracje mineralne, klimatyczne lub wodne – mówi lek. Małgorzata Kowala-Kozioł.

Zagłosuj!

5 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 1

Fajne: 0

Procent fajnych głosów: 0.000000%

Słabe: 1

Procent słabych głosów: 100.000000%

Dodaj swój wpis

Prześlij zdjęcie Wklej treść

To pole jest wymagane

Upuść tutaj pliki, aby je dodać

lub

Anuluj

Maksymalna wielkość dodawanych plików: 4 MB.

Pracujemy nad tym...

To pole jest wymagane

np.: "https://www.youtube.com/watch?v=WwoKkq685Hk" lub <iframe src="https://www.facebook.com/plugins/video..." Obecnie możesz wklejać filmy z YouTube, posty z Facebooka i Twittera, zdjęcia z Instagram oraz Tublr. Pracujemy nad możliwością wklejania także postów z Pinterest.

Pracujemy nad tym...

Ten wpis został dodany przez jednego z czytelników lub redakcję. U nas każdy może dodać coś od siebie:) Dodaj swój własny wpis!

REKLAMA

REKLAMA