60.Tydzień Kultury Beskidzkiej – Wisła

60.Tydzień Kultury Beskidzkiej – Wisła

Już 29 lipca w Wiśle po raz kolejny, już sześćdziesiąty, rozpocznie się Tydzień Kultury Beskidzkiej. To właśnie tutaj, w Perle Beskidów, odbyło się pierwsze TKB i nieustannie tradycyjna kultura ludowa znajduje swoje miejsce w wiślańskim amfiteatrze, na Placu Hoffa i w całym mieście.
60. Tydzień Kultury Beskidzkiej w Wiśle rozpocznie się od pięknego korowodu w sobotę, 29 lipca o godz. 15:00. Następnie o godz. 16:00 spotkamy się w wiślańskim amfiteatrze gdzie rozpocznie się uroczysta inauguracja 60. Tygodnia Kultury Beskidzkiej. Podczas tej wyjątkowej inauguracji pokażemy, jak piękna i ważna jest dzisiaj kultura ludowa. TKB rozpoczniemy z Małą Wisłą, REgionalnym Zespołem Pieśni i Tańca Wisła, Zespołem Regionalnym Wisła Plus , grupami śpiewaczymi Wańcy i Tkocze.

Tradycyjnie już występy będą odbywały się na dwóch scenach – do południa na Placu Hoffa, a wieczorami w wiślańskim amfiteatrze im. Stanisława Hadyny.

W tym roku to w Wiśle odbędą się 32.Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne, podczas których zobaczymy najlepsze światowe zespoły, a drugi korowód z ich udziałem przejdzie ulicami Wisły w sobotę 5 sierpnia. Oprócz tego w Wiśle będzie można zobaczyć niezwykłe połączenia tradycji i nowoczesności, m.in. podczas koncertu zespołu Trebunie Tutki z wykonawcami z Jamajki Twinkle Brothers. Nie zabraknie także wyśmienitej kuchni regionalnej, góralskich potańcówek, czy jarmarku rękodzieła i niezwykłych spotkań.

60. Tydzień Kultury Beskidzkiej w Wiśle to w tym roku także przywołanie w pamięci tych, którzy sześćdziesiąt lat temu, właśnie w Wiśle, podjęli trud zachowania kultury folklorystycznej i pokazania jej szerszemu odbiorcy. Program 60. TKB na wiślańskiej estradzie to zatem powrót do tradycji, ale także łączenie jej z nowoczesnym podejściem.

Szczegółowy program znajduje się na https://tkb.art.pl/szczegolowy-program-koncertow/

Strona festiwalu: https://tkb.art.pl/

Fanpage na facebooku: https://www.facebook.com/TydzienKulturyBeskidzkiej 

AMFITEATR IM. STANISŁAWA HADYNY

29 lipca – sobota – g. 16.00

KONCERT INAUGURACYJNY 60. TKB

WISŁA z Wisły, WISŁA PLUS z Wisły, MAŁA WISŁA z Wisły, grupa śpiewacza WAŃCY, grupa śpiewacza TKOCZE

KURPIANKA z Kadzidła

MAŁY ŚLĄSK z Radzionkowa

GÓRALE ŁĄCCY z Łącka

ZIEMIA ŻYWIECKA z Żywca

ANANTHDRISHTI z Triśuru – INDIE

MÉXICO z Meksyku – MEKSYK

Po koncertach potańcówka góralska przy głównym wejściu do amfiteatru.

Źródło: UM Cieszyn

Zagłosuj!

6 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 0

Fajne: 0

Procent fajnych głosów: 0.000000%

Słabe: 0

Procent słabych głosów: 0.000000%

Dodaj komentarz