51. Dni Skoczowa już za tydzień.

51. Dni Skoczowa już za tydzień.

Już za niedługo 51. Dni Skoczowa! Tym razem Święto Miasta przypadnie w terminie 8-10 czerwca 2018r. Zapowiadają się trzy koncertowe dni pełne atrakcji, dobrej energii i radości!

Świętowanie rozpoczniemy przemarszem barwnego korowodu dzieci i młodzieży, który wyruszy sprzed Restauracji Nowa Maja (ul. Mickiewicza 20) i powędruje na rynek. W tym roku uczestnicy korowodu zaprezentują się w bajkowych strojach oraz kostiumach historycznych. Zaraz po uroczystym otwarciu 51. Dni Skoczowa rozpoczniemy artystyczne prezentacje uczniów szkół i przedszkoli skoczowskiej gminy, które po części tematycznie będą powiązane z setną rocznicą odzyskania Niepodległości. Po kilkugodzinnych występach uczestników PRZEGLĄDU ARTYSTYCZNEGO DZIECI I MŁODZIEŻY „MÓJ TALENT 2018” na scenie zagości „cieszyński projekt łączący elementy muzyki reggae, rock i poezji ska-kanej”, czyli grupa RASTAFAJRANT. Tuż po niej pojawi się gwiazda wieczoru – MESAJAH z zespołem RIDDIM BANDITS. To jednak nie koniec piątkowych atrakcji! Wieczór zwieńczą szalone tańce w rytmach DYSKOTEKI Z RADIEM BIELSKO!

W sobotę, 9 czerwca, pokażemy filmy animowane, których twórcami są od A-Z dzieci uczęszczające na zajęcia do MCK „Integrator”. Będzie można także potańczyć w zumbowej odsłonie razem z Anitą Trąbałą i Tomaszem Matulą! Najmłodsi zostaną zaproszeni do WIOSKI SMERFÓW, a nieco starsi w tym samym czasie spróbują swych sił w XIX MISTRZOSTWACH SKOCZOWA W RZUCIE BERETEM. Nie zabraknie również żywiołowych popisów różnorodnych formacji tanecznych i … „klubowej energii na szpilkach!”, o którą zadbają piękne i niezwykle utalentowane muzycznie dziewczyny – ELECTRIC GIRLS. Kulminację 51. Dni Skoczowa stanowić będzie jednak koncert KASI KOWALSKIEJ, która przypomni wszystkim znane i nieprzemijające od niemal 25 lat przeboje polskiej sceny muzycznej!!!

REKLAMA 51. Dni Skoczowa już za tydzień. REKLAMA 51. Dni Skoczowa już za tydzień.

Niedzielny program rozpoczniemy tym razem realizowanym „na żywo”, a nie jak to zwykle bywa w studiu Portalu Śląska Cieszyńskiego Ox.pl KONCERTEM ŻYCZEŃ STELA. Nieco później swą taneczną wizytówkę zaprezentuje Skoczowski Uniwersytet III Wieku – wystąpią GWIAZDY SZERYFA. Tuż po nich taneczne klimaty podtrzymają skoczowskie zumbowiczki (i zumbowicze!). Kolejne punkty programu będą miały koncertowy charakter: w pierwszej kolejności dla publiczności zaśpiewa poszukujący od dawien dawna „tamtych prywatek” WOJCIECH GĄSSOWSKI, następnie scenę opanują młodzi wokaliści – uczniowie MARIUSZA ŚNIEGULSKIEGO, a na koniec wieczoru i trzydniowego świętowania legendarne utwory lat 80. i 90. przypomni zespół UNIVERSE.

Wśród imprez towarzyszących nie zabraknie w sobotę: OTWARTEGO TURNIEJU SZACHOWEGO W SKOCZOWSKIEJ JEDYNCE i tradycyjnego NAJSZYBSZEGO ZJAZDU RURĄ, organizowanego w Krytej Pływalni „Delfin”. Natomiast w niedzielę odbędzie się kolejny TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO DLA DZIECI I MŁODZIEŻY, już VI HARCERSKA GRA MIEJSKA oraz DEGUSTACJA ZDROWEJ ŻYWNOŚCI.

Oczywiście na skoczowskim rynku, podczas 51. Dni Skoczowa, pojawią się regionalne pyszności przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich i nie tylko oraz najróżniejsze stoiska handlowe. Pokażemy też wystawę plenerową, związaną z jubileuszem setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dzieci skorzystają z atrakcji o rekreacyjnym charakterze, usytuowanych na Małym Rynku.

51. Dni Skoczowa już za tydzień.
Źródło: UM w Skoczowie

SPONSOR GŁÓWNY 51. DNI SKOCZOWA: GAZ-SYSTEM S. A.

Więcej informacji na stronie wydarzenia: LINK

Źródło: UM w Skoczowie

Zagłosuj!

8 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 2

Fajne: 2

Procent fajnych głosów: 100.000000%

Słabe: 0

Procent słabych głosów: 0.000000%

Ten wpis został dodany przez jednego z czytelników lub redakcję. U nas każdy może dodać coś od siebie:) Dodaj swój własny wpis!

REKLAMA

51. Dni Skoczowa już za tydzień.
REKLAMA 51. Dni Skoczowa już za tydzień.
REKLAMA 51. Dni Skoczowa już za tydzień.

51. Dni Skoczowa już za tydzień.

Dodaj komentarz