27 kwietnia otwarcie dworca

27 kwietnia otwarcie dworca

Uroczyste otwarcie dworca zaplanowane zostało na dzień 27 kwietnia br. Od 28 kwietnia, dworzec zostanie udostępniony pasażerom i przewoźnikom.

Od soboty przewoźnicy nie będą już korzystać z tymczasowych przystanków zlokalizowanych na parkingu przy ul. Dojazdowej. Na terenie węzła przesiadkowego zainstalowane zostanie jeszcze nagłośnienie oraz zamontowane zostaną tablice elektroniczne, za pomocą których prezentowane będą informacje o odjeżdżających autobusach i pociągach. Wnętrze budynku zostanie zaaranżowane w meble służące podróżnym. Będzie to jednak dopiero pierwszy etap realizacji projektu „Budowa zintegrowanego węzła przesiadkowego w Cieszynie”, który jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020. Projekt zostanie ostatecznie zakończony w sierpniu br., kiedy to zostanie wdrożony bilet elektroniczny w cieszyńskiej komunikacji miejskiej, a także zostanie uruchomiona funkcjonalność sprzedaży biletów komunikacji ponadlokalnej za pomocą dwóch samoobsługowych biletomatów, które zostaną zlokalizowane w budynku dworca. Z wybudowanego obiektu będą mogli korzystać zarówno pasażerowie przewozów kolejowych, które obecnie realizowane są na trasach Cieszyn – Katowice, Cieszyn – Czechowice Dziedzice, Cieszyn – Bielsko Biała (wszystkie przez Zebrzydowice) oraz Cieszyn – Frydek Mistek, a także pasażerowie komunikacji autobusowej ponadlokalnej oraz komunikacji miejskiej.

Źródło: http://gazetacodzienna.pl/artykul/wydarzenia/27-kwietnia-otwarcie-dworca

Zagłosuj!

14 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 8

Fajne: 8

Procent fajnych głosów: 100.000000%

Słabe: 0

Procent słabych głosów: 0.000000%

Ten wpis został dodany przez jednego z czytelników lub redakcję. U nas każdy może dodać coś od siebie:) Dodaj swój własny wpis!

Dodaj komentarz