23-latek zareagował i zatrzymał pijanego kierowce w Ustroniu!

23-latek zareagował i zatrzymał pijanego kierowce w Ustroniu!

Dzięki zdecydowanej i właściwej reakcji 23-letniego mieszkańca Ustronia, policjanci z komisariatu w Ustroniu zatrzymali nietrzeźwego kierującego.

Zgłaszający uniemożliwił mu dalszą jazdę zatrzymując go i wyciągając kluczyki ze stacyjki. Natychmiast o zdarzeniu powiadomił Policję. Pijany kierowca chciał uciec, ale został zatrzymany przez policjantów. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

Pomimo licznych akcji i kampanii społecznych, nadal zdarzają się kierowcy, którzy wsiadają za kierownicę po wcześniejszym spożyciu alkoholu. Na szczęście tolerancja społeczeństwa na tego typu zachowania jest coraz mniejsza, o czym świadczy fakt, kiedy to niedzielę na numer alarmowy 112 zadzwonił mężczyzna informując, że w Ustroniu na ulicy Lipowej zauważył nietrzeźwego mężczyznę, który kierował samochodem. Operator Centrum Powiadamiania Ratunkowego zdarzeniu natychmiast powiadomił dyżurnego z ustrońskiego komisariatu. Ten nawiązał kontakt ze zgłaszającym. W rozmowie z mundurowymi 23-letni mieszkaniec Ustronia przekazał, że zauważył kierującego skodą, który nie panował nad pojazdem. Zaniepokojony całą sytuacją zatrzymał go i uniemożliwił mu dalszą jazdę wyciągając kluczyki ze stacyjki. Od kieropwcy wyraźnie wyczuwalny był alkohol. 54-letni kierowca, mieszkaniec Ustronia, wysiadł z samochodu i domagał się zwrotu kluczyków od pojazdu. Zdecydowana postawa zgłaszającego sprawiła, że pijany kierowca nie wsiadł z powrotem do samochodu. Nie czekał też na policję i postanowił uciec z miejsca. Bardzo przytomnie przy tym zachował się zgłaszający.  Poza tym, że nieprzerwanie informował policję o sytuacji, to zabezpieczył jeszcze pojazd. Z kolei jego 20-letnia znajoma szła za przestępcą i wskazała policjantom miejsce, gdzie znajduje pijany kierowca. Ten na widok mundurowych próbował jeszcze uciekać, ale zaraz został zatrzymany przez policjantów i doprowadzony na komisariat. Wynik badania kierowcy skody na alkomacie wykazał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialny kierujący stracił już prawo jazdy, a za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Grozi mu teraz kara do 2 lat więzienia.

Źródło: http://www.cieszyn.slaska.policja.gov.pl/ka6/informacje/wiadomosci/232344,Zareagowal-i-zatrzymal-nietrzezwego-kierowce.html

Zagłosuj!

10 punktów
Fajne Nie lubię

Razem głósów: 4

Fajne: 4

Procent fajnych głosów: 100.000000%

Słabe: 0

Procent słabych głosów: 0.000000%

Ten wpis został dodany przez jednego z czytelników lub redakcję. U nas każdy może dodać coś od siebie:) Dodaj swój własny wpis!

Dodaj komentarz